Profesjonalne przygotowanie strzeleckie

Kategoria: Sejfy do domu

Sejf – proste zabezpieczenie przydatne w każdym domu

Każdy z nas z pewnością ma wiele wartościowych przedmiotów w swoim mieszkaniu – ważnych ze względów finansowych czy sentymentalnych. Dlatego też dobrym pomysłem jest zakup sejfu domowego, który może okazać się inwestycją na lata. Dzięki niemu wreszcie poczujesz się bezpiecznie, wyjeżdżając na wakacje, czy zwyczajnie wychodząc na zakupy do sklepu. Będziesz pewny, że pozostawione rzeczy będą czekać na Ciebie w odpowiednim miejscu i nie wpadną w niepowołane ręce.

Kupując tego typu gadżet, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Sejfy dostępne na rynku są zróżnicowane, dzięki czemu będziesz mieć z czego wybierać. Przede wszystkim, przemyśl, co chciałbyś przechowywać w skrytce, aby ustalić jaka wielkość sejfu byłaby dla Ciebie optymalna. Następnie wybierz miejsce docelowe, w którym znajdzie się sejf. Tutaj warto zwrócić uwagę na nośność podłoża – musi być dostosowane do wagi samego sejfu oraz przedmiotów, które będą się w nim znajdować. Pamiętaj, że ilość rzeczy zapewne zwiększy się z biegiem lat.

Poza najbardziej podstawowymi kryteriami jak wielkość i miejsce, w którym postawisz sejf, weź pod uwagę czy zależy Ci na innych funkcjach przedmiotu, niż wyłącznie funkcja antywłamaniowa. Otóż skrytki można podzielić ze względu na rodzaje – pierwsze to te tradycyjne antywłamaniowe. Są produkowane także skrytki, które dodatkowo posiadają ochronę przed ogniem. Może wydawać się zbędna, jednak pożary często bywają nieprzewidywalne. Chwila nieuwagi może doprowadzić do nieprzyjemnej sytuacji i utraty najważniejszych przedmiotów. Ponadto na rynku znajdziesz sejfy specjalistyczne, między innymi na broń, skrytki ekskluzywne oraz wiele innych wariacji, dostosowanych do różnorodnych branż.

Kolejna ważna kwestia to sposób otwierania sejfu. Zastanów się jaka metoda byłaby dla Ciebie najdogodniejsza, bowiem twórcy tego typu zabezpieczeń mają wiele do zaoferowania. Do wyboru jest oczywiście tradycyjny klucz, który jednak może wpaść w niepowołane ręce, zatem na rynku znajdziesz także bardziej zaawansowane technologicznie blokady. Bardziej skomplikowanym, acz nadal analogowym rozwiązaniem będzie zamek szyfrowy z pokrętłem, który możesz kojarzyć z filmów. W tym miejscu przechodzimy do najbardziej zaawansowanych opcji – kod elektroniczny oraz czytniki linii papilarnych i geometrii twarzy. Ostatnie rozwiązania są najbardziej kosztowne, natomiast w tym wypadku nakłady finansowe wiążą się z lepszą jakością i bezpieczeństwem. ​

Powyższa instrukcja z pewnością ułatwi Ci wybór odpowiedniego sejfu. Oczywiście poza kwestiami technicznymi pozostaje także element estetyczny, gdyż często skrytki są projektowane z myślą o najnowszych trendach designu – zazwyczaj są to sejfy ekskluzywne. Nie zapominaj jednak, że w głównej mierze skrytka powinna być praktyczna.

sejf ogniotrwały

Ogień nie zniszczy zawartości

Czasami w swoich domach czy mieszkaniach przechowujemy bardzo cenne rzeczy. Warto je w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem bądź kradzieżą.

Wiele osób decyduje się na zakup domowego sejfu. Z całą pewnością jest to dobre rozwiązanie, ponieważ taki sejf zapewni bezpieczeństwo cennym przedmiotom. Jednak w momencie zakupu sejfu warto pomyśleć przyszłościowo. Zazwyczaj kupujemy sejf, żeby zabezpieczyć naszą własność przed ewentualną kradzieżą. Jednak czasami możemy stracić dorobek swojego życia w inny sposób i powinniśmy mieć o tym świadomość.

Dobrym rozwiązaniem jest sejf ogniotrwały. Taki sejf zapewni całkowite bezpieczeństwo wszystkim przedmiotom, które znajdują się w jego środku. Z wyglądu nie różni się od zbytnio od tradycyjnego domowego sejfu, a z całą pewnością jest bardziej praktyczny. Jeżeli więc zastanawiamy się nad tym, żeby jakoś zabezpieczyć cenne dla nas rzeczy, to ogniotrwały sejf jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W końcu pożary też się zdarzają. W wyniku pożaru możemy w jednym momencie stracić wszystko. Jeśli jednak będziemy posiadać ogniotrwały sejf, to uratujemy oszczędności swojego życia bądź inne dla nas ważne rzeczy. Wtedy na pewno będzie nam łatwiej zacząć wszystko od nowa. Szybciej poradzimy sobie z powrotem do normalności, a to też jest bardzo ważne.

W życiu człowieka mogą się zdarzyć naprawdę sytuacje. Zazwyczaj jednak zakładamy, że przecież nam nic złego się nie przytrafi. Nie myślimy o tym, żeby jakoś się zabezpieczyć przed niespodziewanymi zdarzeniami i później z całą pewnością tego żałujemy. Warto więc wcześniej o tym pamiętać. Tym bardziej, że dzisiaj możemy bez problemu zabezpieczyć wszystko. Domowe sejfy wcale nie są takie drogie. Nie zajmują też dużo miejsca i często są nawet niewidoczne. W każdym domu czy mieszkaniu znajdzie się miejsce dla sejfu. W końcu nie musi być on ogromny. Takie ogromne sejfy przecież nie są potrzebne w mieszkaniach. Prędzej zobaczymy je w bankach bądź w instytucjach finansowych, a nie w mieszkaniach.

Wybór ogniotrwałych sejfów jest dzisiaj spory. Można tak naprawdę zamówić sejfy o różnym wyglądzie i kształcie. Dużo zależy od naszej inwencji oraz od firmy, która zajmie się produkcją sejfu dla nas. Niektórzy potrafią zrobić ze zwykłego sejfu prawdziwe dzieło sztuki. Oczywiście za taki sejf z całą pewnością będziemy musieli zapłacić znacznie więcej, ale czasami można sobie na taką przyjemność pozwolić. Taki sejf będzie nam przecież służyć do końca naszych dni, więc można na niego wydać więcej pieniędzy.

sejf na gotówkę

Skarpeta czy sejf?

Bankowcy postanowili niedawno zaskoczyć opinię publiczną. Część z nich rozważa wprowadzenie opłat bankowych za przetrzymywanie znacznej ilości pieniędzy na koncie. Szczegóły nie są jeszcze dopracowane, ale pomysł ten, choć jeszcze niedawno wydawałby się absurdem, jest całkowicie serio rozważany w branży.

Czy dane nam będzie wracać do oldskulowych pomysłów na przechowywanie gotówki? Myślę tutaj o sprawdzanych przez lata rezerwuarach: skarpeta, materac, szuflada z bielizną. Ta trójca znanych magazynów drogocenności z czasów, kiedy system bankowy nie cieszył się zaufaniem Polaków ma jednak pewne mankamenty. Oprócz niewątpliwej zalety jaką jest sentymentalne spojrzenie na temat z tak zwaną „łezką w oku”, rozwiązanie to posiada wady.
Można je wyodrębnić według podziału podstawowego, to znaczy na zagrożenia utraty kosztowności w sposób nagły oraz w długotrwałym, postępującym procesie.

Jest oczywiste, że takie przyczyny straty jak: pożar, kradzież, przypadkowe pranie czy też pozbycie się wraz ze śmieciami, to niebezpieczeństwa z pierwszej z wymienionych grup. Skrytka, która stopniowo, przez lata może podlegać zapomnieniu to również realna groźba utraty pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

Są jeszcze tak zwane „rozwiązania pancerne” – kasy, szafy, sejfy itd. Nie stwarzają one problemów dla właściciela jak te wspomniane wcześniej – sposoby starej szkoły przechowywania kosztowności w domu. Można śmiało powiedzieć, że wręcz gwarantują bezpieczeństwo. Zaletą tego typu produktów jest także ich pojemność i co za tym idzie większe możliwości ich wykorzystania.

Liczba posiadaczy legalnej broni palnej w Polsce stale rośnie. Z 390 tys. sztuk w roku 2015 do prawie 590 tys. w roku ubiegłym. Największą liczbę nowych broni stanowią pistolety. Tutaj sejf lub szafa pancerna są nieodzowne. W szczególności, kiedy broń palna mogłaby znaleźć się w niepowołanych rękach. Właściciel broni palnej jest zobowiązany do przechowywania jej w sejfie. Wobec rosnącej liczby posiadaczy broni palnej w Polsce wydaje się, że ,,pancerne” rozwiązania w domu staną się standardem w domostwach, w których jest broń palna.

Gdzie można zaopatrzyć się w tego typu produkty? Można wejść na stronę: SejfExpert.pl i sprawdzić kasy, sejfy, szafy, drzwi pancerne i inne produkty tego typu. To z całą pewnością strona, którą Henryk Kwinto dodałby do ulubionych.

Jeśli jednak nie masz i nie planujesz zakupu broni, a rozwiązania mające wartość sentymentalną są dla ciebie priorytetowe, warto rozważyć kwestę starej, dobrej, sprawdzonej skarpety.

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén