Bankowcy postanowili niedawno zaskoczyć opinię publiczną. Część z nich rozważa wprowadzenie opłat bankowych za przetrzymywanie znacznej ilości pieniędzy na koncie. Szczegóły nie są jeszcze dopracowane, ale pomysł ten, choć jeszcze niedawno wydawałby się absurdem, jest całkowicie serio rozważany w branży.

Czy dane nam będzie wracać do oldskulowych pomysłów na przechowywanie gotówki? Myślę tutaj o sprawdzanych przez lata rezerwuarach: skarpeta, materac, szuflada z bielizną. Ta trójca znanych magazynów drogocenności z czasów, kiedy system bankowy nie cieszył się zaufaniem Polaków ma jednak pewne mankamenty. Oprócz niewątpliwej zalety jaką jest sentymentalne spojrzenie na temat z tak zwaną „łezką w oku”, rozwiązanie to posiada wady.
Można je wyodrębnić według podziału podstawowego, to znaczy na zagrożenia utraty kosztowności w sposób nagły oraz w długotrwałym, postępującym procesie.

Jest oczywiste, że takie przyczyny straty jak: pożar, kradzież, przypadkowe pranie czy też pozbycie się wraz ze śmieciami, to niebezpieczeństwa z pierwszej z wymienionych grup. Skrytka, która stopniowo, przez lata może podlegać zapomnieniu to również realna groźba utraty pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

Są jeszcze tak zwane „rozwiązania pancerne” – kasy, szafy, sejfy itd. Nie stwarzają one problemów dla właściciela jak te wspomniane wcześniej – sposoby starej szkoły przechowywania kosztowności w domu. Można śmiało powiedzieć, że wręcz gwarantują bezpieczeństwo. Zaletą tego typu produktów jest także ich pojemność i co za tym idzie większe możliwości ich wykorzystania.

Liczba posiadaczy legalnej broni palnej w Polsce stale rośnie. Z 390 tys. sztuk w roku 2015 do prawie 590 tys. w roku ubiegłym. Największą liczbę nowych broni stanowią pistolety. Tutaj sejf lub szafa pancerna są nieodzowne. W szczególności, kiedy broń palna mogłaby znaleźć się w niepowołanych rękach. Właściciel broni palnej jest zobowiązany do przechowywania jej w sejfie. Wobec rosnącej liczby posiadaczy broni palnej w Polsce wydaje się, że ,,pancerne” rozwiązania w domu staną się standardem w domostwach, w których jest broń palna.

Gdzie można zaopatrzyć się w tego typu produkty? Można wejść na stronę: SejfExpert.pl i sprawdzić kasy, sejfy, szafy, drzwi pancerne i inne produkty tego typu. To z całą pewnością strona, którą Henryk Kwinto dodałby do ulubionych.

Jeśli jednak nie masz i nie planujesz zakupu broni, a rozwiązania mające wartość sentymentalną są dla ciebie priorytetowe, warto rozważyć kwestę starej, dobrej, sprawdzonej skarpety.